Zástava bez starosti

Zástava mobilních telefonů, tabletů a notebooků Snadná půjčka pro vás Peníze ihned na ruku

Kontaktujte nás

Vaše jméno *

Váš email *

Váš telefon*

Předmět

Vaše zpráva

Recenze Samsung Galaxy S6 edge + : král bez S – Pen

Samsung Galaxy S6 edge + má logickou návaznost na model S6 edge, novinka však míří mezi tabletofony. Z tohoto důvodu nabídne 5,7 palcový displej, ostatní funkční výbava je navíc stále stejně špičková. Pokud tedy hledáte nekompromisní zařízení, přečtěte si naši dnešní recenzi, třeba jste ho právě našli.

Samsung Galaxy S6 a S6 edge vzbudily mnoho emocí, vesměs byly všechny pozitivní. Project Zero, ze kterého obě novinky vznikly, se tedy rozhodně dá považovat za velmi úspěšný. A to by nebyl Samsung, aby nechtěl z úspěchu vytěžit maximum. Dnes recenzované Galaxy S6 edge+ si propůjčuje to nejlepší z obou modelů a navíc přidává rozměrnější displej, díky kterému novinka Galaxy S6 edge+ spadá mezi tabletofony. Ne všechno je na druhou stranu úplně totožné a v dnešní recenzi se pokusíme mimo jiné zaměřit také na hlavní rozdíly, přednosti, ale bohužel také nedostatky, kterým se ani Samsung nevyvaroval. I tak ovšem můžeme prozradit, že velkou konkurenci dnes recenzovaný Galaxy S6 edge+ nemá, a to minimálně díky svému jedinečnému displeji.

Obsah základního balení: stejný (nad)standard

Nejprve se jako vždy podíváme na obsah základního balení. Uvnitř krabičky musíme vyzdvihnout cestovní adaptér do sítě s označením „Fast Charging“ (2A), který zaručí rychlé nabíjení. Opomenout samozřejmě nemůže ani inovovaná sluchátka, která se designem až nápadně podobají těm od Applu. Sluchátka sedí v uších velice dobře, Samsung na rozdíl od Applu pojistil dobré usazení také gumovými koncovkami, které zabraňují vyklouznutí leštěného plastu z ucha. V balení nalezneme i náhradní gumové koncovky. Zbytek je dle očekávání, tedy synchronizační USB kabel a nezbytné manuály. Nechybí samozřejmě ani „klíč“ pro vyjmutí slotu pro nanoSIM kartu.

Design a konstrukce: velká paráda

Při pohled na Samsung Galaxy S6 edge+ na produktových snímcích nemáte vzhledem k absenci měřítka téměř absolutně šanci poznat, že se nejedná o variantu bez přídomku. Na první pohled jsou oba modely podobné, a to doslova jako vejce vejci. Samsung se zde držel designové linie, která vznikla z Projectu Zero (Galaxy S6 a S6 edge) a dle našeho názoru jistě nepochybil. Celou svoji snahu vytvořit identické dvojče, pouze ve větší velikosti, dohnal až tak daleko, že shodné zůstalo jak typické oboustranné zakřivení displeje, tak také rozmístění hlavních ovládacích prvků a použité materiály. Luxus se tedy zvětšil a my si pro připomenutí nejdůležitější prvky konstrukce zrekapitulujeme.

A začneme použitými materiály. Jak u Samsungů Galaxy S6 a S6 edge, tak také u novinky se můžete těšit na hliníkový rámeček (Al 6013), který obepíná celé boky zařízení. Rámeček plní kromě estetické funkce také funkci účelnou, zařízení zkrátka drží pohromadě jako přibité. Mírná inovace rámečku tkví v tom, že je ve své půli lehce vyvýšený, díky vzniklé hraně tak telefon snáze zvednete z jednolité plochy. Stejné jsou také plastové proužky antén po obvodu, na vrchní straně se nachází dva, stejně jako na straně spodní. Dalším společným prvkem jsou skleněné materiály, které se nachází jak na přední, tak i na zadní straně.

Obě skla jsou tvrzená (jak přední displejové, tak také zadní), jedná se o krycí skla Gorilla Glass 4 od společnosti Corning. Skla jsou tedy velmi odolná a měla by vydržet i méně šetrné zacházení, můžeme potvrdit, že co se týče odolnosti vůči škrábancům, tak si novinka vede opět velmi dobře. Nepatrně náchylnější je pouze plocha hardwarového tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku, to dle zvyklostí bohužel tvrzené není.

Samsung Galaxy S6 edge+ Samsung Galaxy S6 edge Samsung Galaxy S6
Rozměry 154,4 × 75,8 × 6,9 mm 142,1 × 70,1 × 7 mm 143,4 × 70,5 × 6,8 mm
Hmotnost 153 gramů 132 gramů 138 g
Materiály sklo/kov sklo/kov sklo/kov
Displej 5,7 palců 5,1 palce 5,1 palce
Rozlišení displeje 2 560 × 1 440 px 2 560 × 1 440 px 2 560 × 1 440 px
Jemnost displeje 515 ppi 576 ppi 576 ppi
Technologie zobrazení Super AMOLED Super AMOLED Super AMOLED

Zaměříme se také na reflexní zpracování. U všech barevných variant totiž lze pozorovat barevnou změnu dané varianty, a to téměř za všech okolností. Kupříkladu námi testovaná tmavá barevná varianta Galaxy S6 edge+ se na světle mění od tmavě modré až černé po zářivě modrou. Mínusem reflexní vrstvy je samozřejmě nadměrné uplývání otisků prstů, které budete muset neustále leštit.

Dalším společným znakem je rozmístění konektorů. Začneme spodní stranou, kde se nachází (zleva) vstup 3,5 milimetrového jack konektoru, následuje micro USB konektor, mikrofon a hlasitý reproduktor. Tlačítka pro regulaci hlasitosti se shodně nachází na levém boku a jsou rozdělena na dvě samostatná tlačítka. Jejich stisk je příkladný, stejně jako zpětná vazba. Odemykací tlačítko opět shodně nalezneme na pravém boku a pochválit ho můžeme za jeho vhodné umístění, stejně tak i za jeho odezvu. Okénko infraportu na novince bohužel hledat nemusíme, tato přínosná funkce bohužel Galaxy S6 edge + chybí.

V naddisplejové přední části pak nalezneme obligátní sluchátko pro hovory a průhledy senzorů jasu a přiblížení. Nechybí zde ani vícebarevná notifikační LED dioda, která je velmi výrazná a příchozí notifikace tedy rozhodně nepřehlédněte. Její svit však bohužel nelze nijak personalizovat. Kamera pro videohovory, se pak nachází na pravé straně od sluchátka. V prostoru pod displejem nalezneme pro Samsung typické rozložení ovládacích prvků, tedy kontextové tlačítko, tlačítko domů a šipku zpět. Jediné tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku je hardwarové a je v něm ukrytý senzor otisků prstů. Na zadní straně pak opět shodně nalezneme vystouplou čočku integrovaného fotoaparátu, po jejíž pravici se nachází jak senzor tepové frekvence, tak i přisvětlovací LED dioda.

Rozměry se novinka liší zásadně. Konkrétní hodnoty jsou 154,4 × 75,8 × 6,9 mm, pro srovnání verze bez přídomku nabídne rozměry 142,1 × 70,1 × 7 mm. Samsungu se tedy podařilo nepatrně stáhnout tloušťku, a to o jednu desetinu milimetru, ostatní rozměry narostly kvůli většímu displeji. Na papíře vypadají rozdíly vcelku snesitelně, až reálný úchop obou zařízení najednou vás však usadí do reality.

Po designové stránce můžeme novinku hodnotit opět jako špičkovou, ale tentokrát již bez překvapení. Novinka si pouze propůjčila dokonalé zpracování svého menšího kolegy, udělat chybu by tak bylo velmi obtížné. Velkou nevýhodou tak zůstává jen ztráta odolnosti vůči prachu a vodě, kterou disponoval Samsung Galaxy S5.