Zástava bez starosti

Zástava mobilních telefonů, tabletů a notebooků Snadná půjčka pro vás Peníze ihned na ruku

Kontaktujte nás

Vaše jméno *

Váš email *

Váš telefon*

Předmět

Vaše zpráva

Nejlepší aplikace podporující 3D Touch na iPhone 6s

Nové iPhony 6s mají displej citlivý na sílu stisku, Apple tuto technologii nazývá 3D Touch. Jakmile na displej více zatlačíte, na ikoně se například rozbalí kontextová nabídka, ze které můžete přistupovat k ovládacím prvkům aplikace. Novinkou jsou pak funkce Peek & Pop, díky kterým bude vaše práce efektivnější. Jak jsou na tom aplikace třetích stran a kolik z nich onu technologii podporuje? To se dočtete v našem článku.

Technologii 3D Touch, kterou Apple přinesl u nových iPhonů 6s, jsme vám už ukázali v našem videopohledu níže. Přestože jde o nový způsob ovládání a je plně integrovaný do iOS 9, tak sám o sobě nebude fungovat. Je důležité, aby i samotné aplikace podporovaly tuto technologii. V současné době ani Apple nepodporuje 3D Touch u všech svých aplikací. Z balíčku iWork a iLife podporuje 3D Touch na novém iPhonu 6s jen iMovie. Jsme si jisti, že za několik týdnů bude situace s 3D Touch lepší, ale v současné době to stojí na vývojářích.

Peek & Pop a zkratky

Přestože nové ovládání iOS nefunguje všude, tam kde funguje, nám neuvěřitelně zrychluje práci s telefonem. Nyní není nutné otevírat samotné aplikace a následně v nich něco hledat nebo nastavovat. Od toho slouží rychlé zkratky, které se vám zobrazí, když na ikonku přitlačíte. Jde vlastně o první použití 3D Touch, které aplikace mohou umět. Dále se 3D Touch používá i vně aplikací, kde se vám lehkým stiskem, ať už na fotku, email nebo url adresu, otevře náhled samotného obsahu. Jedná se podobnou o funkci, jakou znají uživatelé Mac OS po stisku mezerníku na kterékoli ikoně. Apple tyto tzv. náhledy na iOS nazývá Peek. No a nakonec tu máme i Pop, který vyvoláte, když v náhledu ještě silněji zatlačíte. Obsah se vám zvětší přes celou plochu.

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší aplikace, které již podporují 3D Touch a nejsou z dílen Applu.

Instagram

I Apple na své keynote při představení 3D Touch Instagram ukazoval. Není proto divu, že ho vybíráme i my, poněvadž o slávě této sociální sítě netřeba diskutovat. Aplikace podporuje jak zkratky, tak i funkci Peek & Pop. Nejužitečnější nám přijdou právě zkratky, ze samotné ikonky se rychle dostanete k nahrání nové fotky na Instagram a můžete si zobrazit i kartu aktivity nebo Instagram prohledávat. A právě u hledání využijete funkci Peek, pod jedním hashtagem vám vyjedou stovky tisíc obrázků a než celý seznam procházet, stačí na zajímavé fotce přitlačit a ona se vám zobrazí v náhledovém okně. Chcete dát fotce like, okomentovat ji nebo ji poslat soukromou zprávou? Tažením fotky nahoru se vám rozbalí seznam zmíněných voleb.

Dropbox

I tento gigant si prožil pár vteřin slávy při prezentaci Applu. Ještě aby ne, Dropbox na rozdíl od iCloud Drive aplikace, též sloužící k zálohování a synchronizaci jakýchkoliv vašich souborů, podporuje 3D Touch naplno. Z ikony lze snadno v Dropboxu prohledávat, přenést se k vašim offline souborům ba dokonce i nahrát fotku nebo video. Aplikace podporuje i Peek & Pop a pracovat s ní je nyní o poznání efektivnější.

Evernote

Podporu 3D Touch přinesl nedávno i digitální zápisník Evernote. Už z ikony máte rychlou volbu pro vytvoření textové poznámky, pořízení fotografie nebo zadání připomínky. 3D Touch funguje i v samotné aplikaci a funkce Peek slouží pro náhled poznámek nebo odkazů. Na domovské obrazovce Evernote stačí lehce zatlačit prstem na displej v místě poznámky a zobrazí se vám náhled. Náhledy fungují i v internetovém prohlížeči, který je integrován do Evernote.